teren extravilan

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
anamaria

teren extravilan

Post by anamaria » 26 Jul 2019, 15:05

buna ziua,
detin o ferma zootehnica ( cca 40 ha pasune si grajduri )in proprietate personala JUD. ARAD
pe fonduri europene doresc sa fac o investitie in aquacultura respectiv sa modernizez si sa eficientizez un nr de 3 lacuri care existau pe pasune de pe vremea comunismului dinainte de 1990
la intocmirea dosarului de accesare fonduri europene punctajul este maxim daca in CF apar si lacurile ( cca 10 ha luciu apa ) pentru care oricum detin autorizatii de la ministerul apelor si padurilor inca din 2005 ( aut. exploatare in siguranta a constructiilor hidrotehnice , autorizatie SGA ) si aut . aquacultra ptr piscicultura
din pacate toate demersurile mele la OCPI ,ptr a reactualiza cf ul au fost refuzate, desi le am aratat documente clare ca aceste lacuri au existat pe pasune inca din anii 80 construite fiind de fostele IAS -uri si nu eu le am construit , decat le am curatat si decolmatat , OCPI mi a argumentat ca nu se poate schimba categoria de folosinta pasune in luciu de apa ,desi acolo ( cuva lacurilor ) nu a existat niciodata pasune
S -a gresit la intabulare fiindca trebuia sa se tina cont de faptul ca exista aceste lacuri ,construite fiind de IAS - ul din anii 80

va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o solutie

va multumesc
Alexandra

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests