Numele dupa divort

Familiei
Post Reply
Ioana201005

Numele dupa divort

Post by Ioana201005 » 27 Apr 2018, 05:59

Buna ziua, in urma divortului , printre cererile mele afost si acela de a pastra numele , pe motiv ca sa am acelasi nume ca si copilul, si toate actele mele sunt cu numele de dupa casatorie. Eu am cerut acest lucru in momentul divortului. El nu s -a prezentat deloc la divort. In momentul hotararii , s-a hotarat ca eu sa raman cu numele de dinainte de casatorie.Cum este posibil asa ceva daca , eu am cerut sa raman cu numele si el nu s -a prezentat nici macar odata, si sa isi exprime acordul sau dezacordul cu privire la acest aspect, judecatoarea sa spuna in decizie ca eu sa revin la numele dinaintea casatoriei. Avand in vedere ca el nu si -a exprimat in nici un fel dezacordul sau acordul. Consider ca daca Judecatoarea accepta sa raman cu numele si el nu ar fi fost de acord cu aceasta situatie, in momentul deciziei finale el ar fi vazut acest lucru pentru ca urmarea decizile si situatia pe site -ul judecatoriei si daca nu era de acord ar fi facut apel si si -ar fi exprimat dezacordul. Este posibil si normal ca s -a intamplat acest lucru???

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests