Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
D C

Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by D C » 14 Dec 2011, 14:54

cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Pelinari si Pelinari

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by Pelinari si Pelinari » 14 Dec 2011, 14:56

Stimate domn/doamna in legatura cu etapele unui dosar aflat spre solutionare la CEDO veti fi informat de catre acestia, in mod oficial numai la momentele cand dosarul trece dintr-un stadiu in altul. Daca veti face o cerere prin care sa ii intrebati in ce stadiu se afla dosarul s-ar putea sa nu fiti multumit de raspuns, acestia (daca dosarul se afla intre etapele de solutionare) raspunzandu-va ca dosarul se afla” in lucru”.Acesta este raspunsul standard pe care il primesc petentii la solicitarile de acest gen.

Pentru mai multe detalii puteti sa mergeti efectiv la arhiva Curtii si sa vedeti in ce stadiu este dosarul si sa il studiati, sau puteti trimite un reprezentant- un avocat imputernicit prin mandat avocatial.

Cuculis

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by Cuculis » 14 Dec 2011, 14:56

Faceti o cerere prin care solicitati stadiul dosarului inregistrat
Adresa este:
The Registrar
European Court of Human Rights
Council of Europe
67075 Strasbourg-Cedex
France
Fax: +33 (0)3 88 41 27 30

paso

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by paso » 18 Oct 2012, 23:50

cererea a fost anregistrata pe 20 martie 2009 la care mi sa confirmat si Nr de dosar cat trebuie sa mai astept sau cum pot sa aflu an ce stagiu este cu respect

paso

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by paso » 18 Oct 2012, 23:50

cererea a fost anregistrata pe 20 martie 2009 la care mi sa confirmat si Nr de dosar cat trebuie sa mai astept sau cum pot sa aflu an ce stagiu este cu respect

popa maria

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by popa maria » 22 Nov 2012, 20:09

Buna seara,Eu am trimis dosar la CEDO in septembrie 2010.In februarie 2011 am primit de la CEDO instiintare ca dosarul a fost admis,nr.de dosar si niste etichete cu capete de bara pe care trebuie sa le folosesc cand am de instiintat CEDO cu ceva nou pana la judecarea dosarului.Anul acesta in martie am trimis o scrisoare in care am solicitat informatii despre dosar.Am primit confirmarea de primire a scrisorii ,dar altceva nimic.As dori sa intreb din nou de stadiul dosarului si v-as ruga sa-mi spuneti daca cumva trebuie o adresare speciala,imprimate speciale sau ceva special.Va rog sa-mi spuneti si mie cum ar trebui sa formulez aceste intrebari.Poate le-am gresit eu formularea.Va multumesc si astept un raspuns.

Anda

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by Anda » 16 Oct 2016, 00:21

Buna seara,
Am un dosar la cedo din 2007 legat de dreptul de proprietate. A fost acceptat, am primit nr cererii,au solicitat pozitia Romaniei si am primit si eu un exemplar al raspunsului in 2008 dar de atunci nimic. Am facut adresa in 2013 si mi-au spus ca trebuie sa am rabdare si sa nu ii mai deranjez ca ma anunta ei cand se modifica ceva. De atunci nu am mai primit nimic iar pe siteul hudoc spune ca nu gaseste dosarul meu. Au trecut 9 ani. Aveti idee daca este normal? Oare mai exista dosarul? Sunt foarte ingrijorata iar avocatul care s-a ocupat de acest dosar da din umeri si imi spune sa astept
Va multumesc pentru raspuns

Chiriac D Ionel

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by Chiriac D Ionel » 04 Jul 2018, 13:22

Subsemnatul Chiriac D Ionel as vrea sa stiu in ce stadiu este dosarul meu înregistrat la CEDO din data 25 07 16 cu nr 34000/16 as dori sa.mi dati un raspuns pe adresa de Facebook Daniela Bobo deoarece eu m.am eliberat ieri pe data de 03 07 18.Va multumesc!

Sbircea ionel

Re: Cum pot afla in ce faza este dosarul meu la cedo?

Post by Sbircea ionel » 30 Nov 2018, 23:52

Am un dosar la cedo de anul trecut si nu stiu in ce stagiu este vreau sa stiu su eu va multumesc frumos

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest