Cu privire la etapa a II-a a concursului de admitere la INM

INM, examene, rezultate, pareri, barfe, etc.
Post Reply
El_Presidente

Cu privire la etapa a II-a a concursului de admitere la INM

Post by El_Presidente » 30 Sep 2005, 15:56

Buna tuturor, si multe felicitari celor care au reusit sa fie admisi la concursul din anul acesta! Mult succes si in continuare (valabil si pentru cei care au decis sa nu se lase!)

Am doua intrebari pentru cei care au sustinut probele din etapa a II-a a concursului:

1. Care a fost durata stabilita pentru rezolvarea spetelor? (nu am gasit raspuns pe site-ul INM)

2. Care a fost durata stabilita pentru rezolvarea testului de logica? Pe site se mentioneaza organizarea acestuia in doua etape, fiecare cuprinzand 50 de intrebari si avand o durata de 1 ora si 20 de minute. Dar aici pe forum, am intalnit la un moment dat mentiunea de 1 ora si 40 de minute (per etapa, am presupus...). Probabil a fost o eroare, avand in vedere ca durata totala ar fi fost de 2 ore si 40 de minute. Cum au stat pana la urma lucrurile? (uite ca am zis doua si am venit cu trei... intrebari)

Multumesc,

doinitza

Post by doinitza » 30 Sep 2005, 16:07

1-4ore pentru spete.2-primele 50 de intrebari 1ora 40 minute,urmatoarele50-1ora20minute

mariusms

Re: Cu privire la etapa a II-a a concursului de admitere la

Post by mariusms » 30 Sep 2005, 16:08

El_Presidente wrote:Buna tuturor, si multe felicitari celor care au reusit sa fie admisi la concursul din anul acesta! Mult succes si in continuare (valabil si pentru cei care au decis sa nu se lase!)

Am doua intrebari pentru cei care au sustinut probele din etapa a II-a a concursului:

1. Care a fost durata stabilita pentru rezolvarea spetelor? (nu am gasit raspuns pe site-ul INM)

2. Care a fost durata stabilita pentru rezolvarea testului de logica? Pe site se mentioneaza organizarea acestuia in doua etape, fiecare cuprinzand 50 de intrebari si avand o durata de 1 ora si 20 de minute. Dar aici pe forum, am intalnit la un moment dat mentiunea de 1 ora si 40 de minute (per etapa, am presupus...). Probabil a fost o eroare, avand in vedere ca durata totala ar fi fost de 2 ore si 40 de minute. Cum au stat pana la urma lucrurile? (uite ca am zis doua si am venit cu trei... intrebari)

Multumesc,
1. 4 ore;
2. 1 ora si 20 de minute primele 50; o ora si 40 de minute celelalte 50, parca. Oricum, ia in calcul si 8-9 secunde pentru fiecare patratea care trebuie colorata.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests