SUPLINIREA CONSENTEMENTUL

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
LIONEL VUILLAUME

SUPLINIREA CONSENTEMENTUL

Post by LIONEL VUILLAUME » 07 Jul 2017, 15:27

Buna ziua,

Sunt francez, dar ma exprim in limba romana. Am citit cu atentie publicatie ca ati facut despre suplinirea consentementul.
Am fost chiamat azi la sedinta de judecata din Buftea, pentru ca fost sotia a cerut suplinirea consentementul pentru deplasare fetita nostra de 10 ani în luna august in scop turistic.
A depus ordonanta in mod abusiv pentru ca nu m-a dat documentele necesare pentru a realiza o procuratie la notar. ( copi pasaport, etc).
Instanta de judecata a costatat ca nu ma opun si a spus ca va scrie in hotarare ca sunt deacord, dar am profitat de ocazia de aceasta ordonanta sa depun eu o cerere reconventionala, cerand suplinirea consentementul mamei pentru deplasare in Rusia, în luna iulie, unde fetita are o sora. Atunci o deplasare in scop familiala.
Parta adeversa a ridicat o exeptie de inadmisibilitate. Am explicat lui judecator ca conform art8 din cedo, parentii sa bucur de aceas drept si de aceas obligatii. Cerere reconventionala find strans legat : aceas parti, aceas obiect suplinirea consentementul.
Judecator a aceptat exeptie de inadmisibilitate al parta adversa explicand ca cerere nu sunt strans legate pentru ca nu vorbim de aceas perioda de plecare.
Pentru mine este un soc, chiar interesul superior al copilului de a se bucura de familia sa, consider chiar mai important ca o deplasare in scop turistic.
Ce spuneti de atitudina judecatorul?
Merci pentru raspunsul dvs.
Imi caut un avocat pentru a da in Romania statul roman la judecat, va intereseaza?
Cu stima, Lionel Vuillaume

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests