Caut avocat

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Miruna Popa

Caut avocat

Post by Miruna Popa » 13 Feb 2017, 15:02

Iata cazul meu si as dori sa stiu daca il poate castig cineva, in caz pozitiv, vorbim in privat:

Stadiu procesual: Recurs la TMB

Recuperator creante merge la executor si isi retrage titlul executoriu. Executorul inchide dosarul de executare cu articol din care reiese ca creditorul a renuntat la executare.
Afland ca are de plata cheltuieli de executare (prin renuntare la executare), recuperatorul smecher da in judecata pe executor ca el nu a vrut inchiderea dosarului ci doar retragerea titlului sustinand sus si tare ca excutarea poate continua si cu copie legalizata dupa titlu.
Debitorul e chemat in judecata alaturi de executor prin contestatie la executare.
Contestatie care s-a admis in fond, judele sustinand opinia recuperatorului ca se poate continua executarea si dupa copia titlului, anuland acel proces verbal prin care se incheie executarea. Intre timp, executorul a gasit un document prin care recuperatorul insusi cere retragerea titlului si incheierea executarii in acel dosar.
Eu sunt debitorul, la recurs, ce sanse credeti ca am de a fi admis recursul meu prin care cer sa nu se anuleze acel PV si executarea sa se incheie asa cum a decis executorul?
Multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests