Ajutor urgent

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Guest

Ajutor urgent

Post by Guest » 07 Feb 2017, 12:34

Buna ziua!
De un an de zile eram impreuna cu sotia in Danemarca la munca. Copiii, de 6 si 3 ani, erau si ei aici cu noi. Mergeau aici la gradinita.
de miercurea trecuta, mama l-a luat pe cel mic si pasaportul lui, a mai luat cu ea si 4 blistere de anticonceptionale, si a parasit domiciliul. De atunci, ii tot caut peste tot: politie, spiatale si celelalte autoritati de aici. Oricum, astia se misca foarte incet si imi tot spun ca asa a dorit ea si asta e.
Probleba s-a complicat din momentul in care baietelul cel mare incepe sa imi spuna ca maica-sa il batea foarte tare. Lucrurile sunt grave pt ca imi cunosc baiatul si il vad foarte speriat. Plange si imi spune sa nu il las sa il ia ca maica-sa il batea f tare. In consecinbta, am decis sa imi iau concediu o saptamana si l-am adus in Tara, la mama mea, unde a stat inainte de a veni in Danemarca.
Data trecuta, cand au ramas amandoi copiii in grija mamei mele, am lasat doar un act notarial semnat de ambii parinti. Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta noua situatie?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 1 guest