fond funciar (cred)

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
constantin3

fond funciar (cred)

Post by constantin3 » 02 Feb 2017, 10:28

Buna ziua ,suntem proprietarii unei case (doar constructie) 200mp fără pământul de sub casa.....aici avem problema ,fiind cu un vecin in curte doamna care este proprietara a cumpărat multi ani dupa noi si asa au fost legile ca acum sa vandut cu pământul de sub casa . Acum nefiind proprietari pe pamant si dorind sa il cumparam de aproximativ 6 luni de la ultima petitie către primărie, vecina nefiind multumita de cota ei de pământ pe care a cumpărat a intentat un proces prin care a reusit sa puna interdictie pe întreaga suprafata a imobilului...adica si pe ceea ce practic este al meu...spatiul de sub constructia mea,ex : Numita cheam statul roman in judecata pentru cota parte de 33% din 518 mp.insa nu cere interdictie de instrainare pe cei 33% adica 170 mp ci pe întreg ternul de 518,adica îmi doreste cota mea ,mai bine zis nu stiu ce vrea cu casa si pământul de sub casa. Întrebare cum pot sa cer in inatanta sa se pună inerdictie pe 170 mp adica 33% din ce se presupune ca ar solicita. Punand interdictie ai pe suprafata care este sub proprietatea noastră mă face sa cred ca vrea sa mă deposedeze de ceea ce ar fi al meu ,mai mult sau mai Putin spus. Va multumesc si astept un răspuns .precizez ca avem angajat un avocat si se pare ca doamna ar avea prioritate pt ca este proprietar pe pământ....si noi suntem doar pe constructie.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests