Bancuta la scara

Post Reply
7thravengmail

Bancuta la scara

Post by 7thravengmail » 30 Jul 2013, 13:58

Buna ziua,
Pe bancuta amplasata langa scara blocului se strang foarte multi tineri in fiecare seara, tineri care consuma alcool, mananca seminte si fac foarte multa mizerie si galagie. Am tot incercat sa trec cu vederea aceste aspecte, insa problema este ca locul meu de parcare (platit) este fix in dreptul bancutei, iar 3 persoane stau pe banca, alte 10 sprijinite de masina (unii chiar se intind pe capota). Deja am masina foarte zgariata de la cataramele si capsele pantalonilor iar usile au inceput flambeze. Plafonul masinii este un fel de bar pentru ca toate sticlele de bautura si pungile de seminte sunt depozitate pe el. Cu vorba buna nu se rezolva nimic, nici nu ma baga in seama. La autoritati nu am apelat pt ca sunt destul de razbunatori si nu as vrea sa-mi gasesc masina si mai rau decat este. Singura solutie pe care o vad in momentul de fata este desfiintarea bancii, sau mutarea ei putin mai departe de bloc si de locurile de parcare. Dvs ce ma sfatuiti?

Guest

Re: Bancuta la scara

Post by Guest » 02 Aug 2013, 23:36

7thravengmail wrote:Buna ziua,
Pe bancuta amplasata langa scara blocului se strang foarte multi tineri in fiecare seara, tineri care consuma alcool, mananca seminte si fac foarte multa mizerie si galagie. Am tot incercat sa trec cu vederea aceste aspecte, insa problema este ca locul meu de parcare (platit) este fix in dreptul bancutei, iar 3 persoane stau pe banca, alte 10 sprijinite de masina (unii chiar se intind pe capota). Deja am masina foarte zgariata de la cataramele si capsele pantalonilor iar usile au inceput flambeze. Plafonul masinii este un fel de bar pentru ca toate sticlele de bautura si pungile de seminte sunt depozitate pe el. Cu vorba buna nu se rezolva nimic, nici nu ma baga in seama. La autoritati nu am apelat pt ca sunt destul de razbunatori si nu as vrea sa-mi gasesc masina si mai rau decat este. Singura solutie pe care o vad in momentul de fata este desfiintarea bancii, sau mutarea ei putin mai departe de bloc si de locurile de parcare. Dvs ce ma sfatuiti?
Eu va sfatuiesc sa dati un telefon la politie si sa isi faca agentii treaba. Si aici nu e vb de razbunare, dar Dvs nu va repara nimeni daunele, ca sa nu mai luam in calcul stresul provocat de astfel de puslamale.
Nu mutati / desfiintati bancuta, ca asta apartine primariei si riscati o amenda cat sa va imprumutati in banca pentru a o plati.
Nu cautati dvs solutii pentru ca niste politai nu isi fac treaba si niste golani deranjeaza linistea publica si va aduc pagube prin deterioarea masinii. Incercati sa faceti si dvs acelasi lucru pe masinile parintilor lor si veti vedea ca reactia acestora nu va mai fi atat de impaciuitoare.
Telefon urgent la politie si daca nu isi fac treaba, amenintati-i pe cei de la politia de sector ca dati in judecata Politia locala si veti vedea ce reactii rapide aveti.
Bafta!

Edy

Re: Bancuta la scara

Post by Edy » 28 Jun 2017, 12:49

Un caz similar cu "bancuta de la scara"...
Diferenta este ca locuiesc la casa iar bancuta nu este instalata de primarie ci este o improvizatie facuta de vecin (fara aprobare de la primarie).
= Este legala instalarea unei astfel de bancute? Nici macar nu este langa casa sa ci la vreo 6 metri in fata casei "peste drum". Care sunt masurile legale eficiente ce se pot lua in acest caz, pentru desfiintarea bancutei? Vecinul nu este cooperant.
Multumesc anticipat pentru raspuns...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest