Iesire din indiviziune

Discutii privind procedura civila
Post Reply
Zoltan

Iesire din indiviziune

Post by Zoltan » 21 Sep 2012, 01:04

Locuesc in SUA, si nu cunosc bine legile din RO> Mama mea si cu sora ei au mostenit doua case de la mama lor pe acelasi teren. . Mama locueste intr-una iar sora ei in a doua. Pamantul de sub case e impartit. Curtea e 1/2 , proprietate comuna. Noi vrem sa impartim curtea si sa punem gard. Se poate face am si chemat un expert care a masurat totul, dar sora mamei nici nu vrea sa auda de asa ceva. Am deschis proces ,inca nu a fost prima judecata. INtrebarea mea e daca avem sanse reale de reusita si cam cat ar putea tine un asa proces? Mama are 75 de ani si asi vrea sa stiu daca are rost sau nu. Multumesc anticipat.

Guest

Re: Iesire din indiviziune

Post by Guest » 21 Sep 2012, 20:46

Va rog un raspuns daca se poate. Multumesc

decalex

Re: Iesire din indiviziune

Post by decalex » 24 Sep 2012, 08:38

Da se paote si chiara daca mama dumneavoatsra este in varsta, dumneavoatsra in calitate de mostenitor puteti continua procesul. Cererea se numeste ceerere de iesire din indiviziune si granituire

Zoltan

Re: Iesire din indiviziune

Post by Zoltan » 24 Sep 2012, 15:07

decalex wrote:Da se paote si chiara daca mama dumneavoatsra este in varsta, dumneavoatsra in calitate de mostenitor puteti continua procesul. Cererea se numeste ceerere de iesire din indiviziune si granituire
Multumesc. Cat poate tine un proces in cazul asta?max?

decalex

Re: Iesire din indiviziune

Post by decalex » 02 Oct 2012, 07:34

Pai depinde, in jur de 1-2 ani.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests