garantii

Discutii privind raporturile de Drept Comercial
Post Reply
zeppelin

garantii

Post by zeppelin » 14 Jul 2010, 10:52

Buna, am nevoie urgenta de o informatie.
Daca a emis gurvernul o ordonanta prin care pot se pot constitui garantie catre banca utilajele/constructiile accesate prin programe de finantare nerambursabile? Daca da, care este? sau e doar in stare de proiect.
Daca aveti idee?, eu trebuie sa o gasesc urgent si nu reusesc Merci

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 14 Jul 2010, 15:59

am vazut ca este un proiect de hotarare ce a fost in sedinta de guvern in 23 iunie dar nu il gasesc

,,Guvernul a adoptat în şedinţa de astăzi, 23 iunie 2010, unele măsuri de accelerare a implementării instrumentelor structurale, care vin în sprijinul beneficiarilor de fonduri europene şi au drept scop facilitarea obţinerii co-finanţării necesare derulării proiectelor<


asta am gasit pe mfp.ro, nu pot gasi insa un nr de act sau continutul sau.

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 15 Jul 2010, 10:03

http://www.mfinante.ro/acasa.html?metho ... ii&id=8934, acesta e link/ul de pe mfp.ro, un nr de ordonanta imi trebuie, o idee please.

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 16 Jul 2010, 13:46

am identificat-o: hg 606 din 23 iunie 2010, ar fi trebuit sa apara azi 16.07.2010 in Mof. Are cineva monitorul de azi?
Sau vb singur pe aici? :smile:

smill

Re: garantii

Post by smill » 16 Jul 2010, 14:05

esti sigur ca astazi trebuia sa apara?

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 16 Jul 2010, 14:19

Am vorbit ieri cu cineva de la MFP si mi/a zis ca a fost trimisa spre publicare la inceputul saptamanii si ca azi apare. Sper sa fi inteles bine.

smill

Re: garantii

Post by smill » 16 Jul 2010, 15:26

si este Hotararea 606/2010?

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 16 Jul 2010, 20:06

Asa mi-a comunicat persoana de la Ministerul de finante, ca este 606/2010, dar totusi ,,errare umanum est'' :wink: , si sper sa nu aiba alt numar, oricum continutul ma intereseaza si daca a fost publicata.
Sper ca nu sunt enervant cu subiectul asta dar imi da de furca gasirea ei. :wall:

un :vin: oricui ma poate ajuta

zeppelin

Re: garantii

Post by zeppelin » 20 Jul 2010, 12:40

A aparut in MOf de azi. Merci SMIILL pentru interes asupra subiectului.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests