AJUTOR... COD CAEN PLAFAR

Discutii privind raporturile de Drept Comercial
Post Reply
Temis

AJUTOR... COD CAEN PLAFAR

Post by Temis » 09 Aug 2007, 11:29

Buna ziua,

Va rog din suflet daca stie cineva care este codul CAEN pt. activ. Plafar . Nu gasesc in cod si am mare nevoie de el.

Multumesc.

agenda

Post by agenda » 09 Aug 2007, 11:44

la ce te referi? la terapii si medicamente naturiste?
la fabricarea lor?

Temis

Post by Temis » 09 Aug 2007, 11:46

la comercializare produse naturiste (ceaiuri, cosmetice din plate..tot ce se poate vinde intr-un plafar)
agenda wrote:la ce te referi? la terapii si medicamente naturiste?
la fabricarea lor?

agenda

Post by agenda » 09 Aug 2007, 11:53

pai vezi codul si pune tot ce crezi referitor la comert inclusiv comertul cu produse farmaceutice.
poti adauga si 8514 Alte activitati referitoare la sanatatea umana daca este cazul

vrei sa-ti trimit clasificarea?

Temis

Post by Temis » 09 Aug 2007, 12:00

Nu, agenda, iti multumesc. Am si eu CAEN-ul in fata mea. Problema este ca daca deschizi punct de lucru pe codul Caen 5231 - produse farmaceutice - intram in sfera legii ce reglementeaza ativitatea de farmacist. Clienta mea este de asistenta de profesie. Unii au pus caen 5232 - eu cred ca este corect.




agenda wrote:pai vezi codul si pune tot ce crezi referitor la comert inclusiv comertul cu produse farmaceutice.
poti adauga si 8514 Alte activitati referitoare la sanatatea umana daca este cazul

vrei sa-ti trimit clasificarea?

agenda

Post by agenda » 09 Aug 2007, 12:05

5231 Comert cu amanuntul al produselor farmaceutice


5232 Comert cu amanuntul al articolelor medicale si ortopedice,

diferenta este mare intre cele doua.
voi stiti cel mai bine ce exact faceti, ce anume produse comercializati, daca acestea sunt listate in vreo anume clasificare.
vezi si tu ca sa stiti unde exact va incadrati si care dintre coduri va convine! de exemplu ceaiuri cred ca la comertul cu ceaiuri!

neimportant

Re: AJUTOR... COD CAEN PLAFAR

Post by neimportant » 11 Jan 2016, 15:28

Codul CAEN pentru magazine de comercializare a produselor naturiste specifice, tipul PLAFAR, este - conform clasificarii actuale (2016) si pana la alte modificari (:d ) 4729: Comert cu amanuntul al altor produse alimentare, in magazine specializate.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests