interdictie romania

Discutii privind Dreptul Vamal
Post Reply
ncatalin76

interdictie romania

Post by ncatalin76 » 17 Feb 2006, 15:29

nu stiu daca ati mai pomenit asa ceva dar Romania este tara tuturor posibilitatilor.dupa o returnare din italia (pe care intre timp am anulat-o si am si hotararea judecatoreasca de anulare a ei tradusa si legalizata) am primit interdictia de a parasi tara pina in 25.10.2006.
am fost la bucuresti am facut memoriu la directia generala de pasapoarte, dupa aparitia legii noi. problema e ca nici pina astazi nu am reusit sa aflu modalitatea de solutionare a acestei restrictii. La bucuresti mi sa spus ca se solutioneaza intr-o luna de zile, perioada care se apropie de final fara ca eu sa am un raspuns.Pot ataca in instanta aceasta decizie de mentinera a restrictiei? Paradoxal este ca in curind obtin nulla osta pentru reintregirea familiei care din cite stiu este valabila doar 1 luna de zile iar eu in acest moment nu am pasaport si nici nu stiu cind voi intra in posesia lui. Mentionez ca sotia munceste cu acte in regula in strainatate.
din acest motiv va rog pe cei care aveti o informatie utila, un numar de telefon sau o lamurire pe privat sau de ce nu pe forum.
merci

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests