Termen raspuns vama

Discutii privind Dreptul Vamal
Post Reply
rosia_montana

Termen raspuns vama

Post by rosia_montana » 12 Jan 2006, 10:30

Am avut un proces cu vama, deoarece ne-au sechestrat ilegal niste bunuri, am castigat, am obtinut sentinta legalizata si investita cu formula executorie, am depus sentinta in copie, cu o adresa de inaintare la vama - solicitand eliberarea bunurilor respective. Ei au raspuns in 5 zile, solicitant sentinta in original, am depus sentinta in original, in 22 decembrie si de atunci ........tacere. Care era termenul in care trebuiau sa ne raspunda?Eu stiam ca 5 zile, dar asa, din auzite si din comunicarile pe care le-am mai avut cu ei pana acum....nu stiu textul normativ care precizeaza asta. Exista? :oops: :oops:

Merci! :cafea:

croc

Post by croc » 12 Jan 2006, 10:58

rosioaro, nu stiu raspunsul, dar imi dai si mie sentinta ?:mrgreen: , vreau sa-i dau in judecata pe vamesii bulgari care au sechestrat marfa si soferul trei zile in vama :mrgreen: ;

:kiss:

rosia_montana

Post by rosia_montana » 12 Jan 2006, 11:03

:mrgreen: Hihi, cu cea mai mare placere, hai ca o scanez si ti-o trimit :-P ...........dar modificarile (nume firma, marfa, etc) le faci tu :evil:

Mie din septembrie imi stau in vama un electrostivuitor si motorul de la una din masinile de firma :-x :-x , pana ne-am judecat, pana au facut recurs, pana am castigat............a trebuit sa platesc chirie la firma de constructii sa-mi dea electrostivuitor si al meu prindea praf de vama pe el :-x :-x

croc

Post by croc » 12 Jan 2006, 11:09

da-i in judecata si cere-le sa-ti plateasca chiria;
vei castiga;

kinga

Post by kinga » 12 Jan 2006, 11:18

temei legal Codul de procedura fiscala ...........Vezi Art. 1 al.2 :floare: :floare:

rosia_montana

Post by rosia_montana » 12 Jan 2006, 13:43

Lucram cu ei destul de des si de mult, nu e bine nici sa ne punem prea rau cu ei..........uffffffffff, ca nu mai stii cum sa faci sa fie bine :(

rosia_montana

Post by rosia_montana » 13 Jan 2006, 16:33

:-x :-x :-x :-x

azi am sunat la vama. Doamna de acolo, un monument de "amabilitate" ma anunta, pe un ton de ala "ma, da cretina mai esti": "Aaaaaaaaaaaaaaa, pai de doua saptamani am primit notificarea de la DRV ca puteti ridica obiectele, puteti veni oricand dupa ele, numai noaptea nu!"

Luni cand am sunat si nu stiau nimica nu intra in cele doua saptamani anterioare???? :-x :-x :-x

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests