examen grefieri 17 sept

Ce vreti sa mai vedeti pe acest sit?
excalibur

Post by excalibur » 11 Sep 2005, 08:56

Sunt doua categorii de grefieri, aiurel, cei cu studii juridice si cei fara.
Totusi, pentru admiterea in magistratura pe baza examenului direct pe post, vechimea ca si grefier nu este luata in considerare.

aiurel

Post by aiurel » 11 Sep 2005, 09:13

Excalibur wrote:Sunt doua categorii de grefieri, aiurel, cei cu studii juridice si cei fara.
Totusi, pentru admiterea in magistratura pe baza examenului direct pe post, vechimea ca si grefier nu este luata in considerare.
Nu am spus asta. Cred ca nu m-am exprimat corect.
Am vrut sa spun ca vechimea in functia de grefier nu este considerata vechime intr-o functie juridica, chiar si pentru cei/cele care au studii juridice.

sofia

Post by sofia » 11 Sep 2005, 13:39

Ar trebui rezolvata problema asta pentru ca nu-i corect.

laura33

Post by laura33 » 21 Sep 2005, 00:01

V-as recomanda sa cititi....Legea nr. 567/2004 privind statutul personalului auxiliar de specialitate al instantelor judecatoresti si al parchetelor de pe langa acestea (publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 1197 din 14 decembrie 2004)
art. 70 grefierii cu studii superioare juridice beneficiaza de vechime in specialitate juridica pentru perioada in care desfasoara aceasta activitate.

natalia

Post by natalia » 21 Sep 2005, 08:23

chestia cu grefierii cu studii juridice superioare este foarte noua. probabil ca vor interveni modificari si referitor la problema despre care discutati. probabil ca pana la urma perioada cursurilor la SNG va fi considerata vechime care sa permita un examen la magistratura direct pe post. sa asteptam

madalina123456

Post by madalina123456 » 23 Sep 2005, 17:11

cate locuri au fost anul acesta la SNG?

juristcarmen

Re: examen grefieri 17 sept

Post by juristcarmen » 31 Aug 2012, 17:43

si pentru cei fara vechime, cu greseli nu e o afacere,un el de sa punem credulii la munca pentru 600 ron

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests