Este sau nu un abuz în serviciu?

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Emilia

Este sau nu un abuz în serviciu?

Post by Emilia » 28 Sep 2021, 08:32

Buna ziua.
Am achiziționat acum 2 ani și jumătate în București un apartament pt care acum am semnat cartea funciară.
Dezvoltatorul nu ne-a dat posibilitatea să alegem un notar, au venit cu notarul lor. Acest notar efectiv le făcea drafturile și toate modificările cs sa fie in avantajul dezvoltatorului. Am vrut să ne trecem promisiunea in cartea funciară și ne-am trezit cu un act adițional din partea notarului care era un mare abuz. Când a trebuit să semnăm forma finală, ne-am trezit cu alte clauze in plus fata de promisiune, ba mai mult notarul îl susținea pe dezvoltator. Au urmat după o groaza de mailuri in care pur și simplu ne rugăm de notar sau dezvoltator sa ne prezinte un draft final in urma negocierilor. Acest notar ba se făcea că uita să treacă o frază pe care am negociat-o, ba așteptam cu săptămânile să facă programarea pt semnare, ba greșea datele personale care le-am comunicat de n ori.
Nu a fost nicio secunda imparțial,pur și simplu comunicarea era foarte greoaie și obositoare. Ba mai mult acest notar colaborează de ani de zile cu acest dezvoltator și 70% contracte sunt aduse de acesta.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests