Incetare executare silita

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
Paulandrei900308

Incetare executare silita

Post by Paulandrei900308 » 23 Mar 2021, 19:55

Buna

Azi am terminat de platit o poprire pe cont(executare silita),de la o fosta firma la care am lucrat si care ma execuat in urma nui accident cu masina pe care a trebuit sa platesc toate pagubele.Problema e ca la banca nu este actualizata suma de plata si in consecinta imi apare o suma de 2200 de lei de plata ,deoarece intr-o vreme poprirea mi se platea direct de la locul de munca ,iar la banca se vede doar suma pe care o bagam eu in cont si ceream transferul catre contul popritorului.
Intrebare:

1. Acum ca am terminat de plata,executorul trebuie sa trimita ceva notificare la banca prin care sa reiese ca am platit? sau trebuie sa ma duc eu la executor sa ii cer eu ceva document in acest sens?

2. Daca trebuie sa trimita executorul notificare catre banca in cat timp este obligat sa trimita?

Problema e ca am nevoie de un credit de la banca si nu poate sa imi dea pana nu platesc toata datoria aceea indiferent ca am venituri mari sau am biroul de credit curat


Va multumesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests