Contract Munca

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Tiberiu

Contract Munca

Post by Tiberiu » 21 Aug 2020, 10:50

Buna ziua,va rog frumos daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pentru urmatoarea speta:
In data de 12.08.2020,in urma discutiei telefonice cu un Domn(nu cunosc functia,nu s-a prezentat),am fost programat sa merg la firma in data de 18.08.2020 pentru semnarea contractului.
Am ajuns la firma in data de 18.08.2020,unde am semnat contractul de munca, inclusiv toate celelalte acte aditionale(mi s-a inmanat contractul de munca).
Doamna de la resurse umane mi-a spus sa iau legatura ce cel cu care am vorbit la telefon(am aflat ca il cheama Alexandru)pentru a ma programa sa merg sa-mi dea echipamentul de munca.
De la semnarea contractului am primin un singur mesaj in data de 20.08.2020 (de la Alexandru)in care ma anunta ca trebuie sa mai astept deorece nu este nimeni la magazie.
Mentionez urmatoarele:
Contractul de munca este incheiet pe perioada determinata de 12 luni;
In contract se stipuleaza ca daca plec mai devreme de un an din firma platesc contravaloarea contractului;
Data de incepere a activitatii trecuta in contract este 20.08.2020.
Deoarece astept de patru zile si nu am primit nici un raspuns consider ca aceasta angajare este falsa(oare contractul de munca a fost bagat in revisal? )drept urmare va intreb:
Sunt consecinte daca nu mai vreau sa mai colaborez cu ei?
Am dreptul sa merg la firma si sa-mi iau inapoi actele depuse?


Va multumesc,astept un raspun.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests