Fals in declaratii

Sectiune destinata celor care isi cauta un avocat.
Post Reply
Yvonna33

Fals in declaratii

Post by Yvonna33 » 20 Jun 2020, 08:44

Buna dimineata.Va rog frumos daca se poate un sfat.M-am trezit data in judecata de niste proprietari la care am stat in chirie.A fost acum un an.Au semnat in locul nostru aproape toate contractele de inchiriere si din ce probe am primit in plic,unele nu sunt inregistrate la ANAF.Ultimul act apare facut pe o perioada de un an de la 01.01.2019 pana pe 31.12.2019 desi noua ne spusesera ca avem contract pana la sfarsitul lunii iunie.Nu ne-au dat decat 2 contracte de inchiriere sa le avem,pe celelalte facandu-se ca le-au uitat de fiecare data cand ne vedeam sa platim chiria.In contract era trecut si o suma mult mai mica decat plateam noi.Ci 3 zile inainte de incheierea contractului ne-au anuntat de marirea chiriei desi nu au adus imbunatatiri care sa justifice cresterea.Cand ne-am mutat nu am avut pat,tv,frigider,masina de spalat,aragazul mergea doar in partea asa ca am luat unul si nici lumina in bucatarie si sufragerie.Ne-a plouat in casa si nu au facut absolut nimic.Stateam cu cratitile si ligheanele prin casa.Ploua si prin panoul electric si in lacasul becurilor.Ideea e urmatoarea.Nu ar fi fost normal sa cheme politia si sa ma dea in judecata imediat dupa,daca sustin ca nu am platit asociatia?Noi am plecat intr-o zi de duminica,amiabil deci a ramas sa plateasca ei la asociatie cu banii dati de noi.E justificat ca ma da acum in judecata?Ma pot folosi de fals in acte si declaratii?Va rog mult sfatuiti-ma cum sa procedez sa am sanse de castig pentru ca nu vreau saplatesc eu ce nu au platit ei si nici cheltuielile de judecata.Va multumesc anticipat.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests