DIVORT

Familiei
Post Reply
raduangelpalagic

DIVORT

Post by raduangelpalagic » 16 Feb 2019, 17:41

Eu cu soția am fost in Spania din 2014 februarie cu munca.In 2017 am venit în România am băgat pentru divort motiv ma înșelat și nu recunoaște cum știu că ma înșelat, prin tableta am înregistrat cînd plecam la serviciu,, i-am dat să asculte și mia spus prima dată că sunt eu și i-am aratat data și in data respectivă nu am avut relații intime cu soția pentru că nu am vb cu ea o săptămână din cauza că a bătut pe una din fete de era vinata cu urmele de miini pe față nu m-am dus la urgenta in Spania pentru că dacă mergeam chemau poliția și atunci eu automat primeam custodia la fete dar nu am făcut rău că putem fata avea atunci 3 și 4 luni.Din februarie 2018 timp în care fetele nu le-am văzut timp de 2 luni de zile cind mi sa dat sentința în Spania.Dupa care eram așa de suparat și așa de necăjit cita nedreptate mi sa făcut că a crezut soția doar cu minciuni.In Spania dacă soția vrea să-ți facă rau fără să-i faci nimic tea distrus tot restul vieții. După ce nu am mai găsit de lucru în Spania după sentința m-am hotărât să vin in Romania dar ma sunat un coleg și am plecat in Irlanda .Deci eu sunt in Irlanda și soția este in Spania și judecătoria Sibiu a dat sentința că copiii sa stea la soție în Spania ,care acum cu sentinta din Sibiu cu dosarul 403/306/2017 a dat că fetele să stea la soție cu domiciliul în Spania După ce eu am lucrat in Spania 12 ani legal cu acte în decembrie îmi vine scrisoare că am pierdut toate drepturile medicale în Spania și cei care beneficiau după mine adică soția și copiii pentru că soția acum nu are de lucru și să pierdut și dreptul la medic ce face judecatoria Sibiu acum ce face cu sentinta care a dat-o..Eu in Irlanda nu am dreptul la medic gratuit dacă nu duc și copiii , dacă judecatoria ar accepta să îmi ofere custodia la fete atunci fetele ar avea dreptul la medic și eu dar nu depinde de mine Problema este că dacă eu dovedesc că am pierdut toate drepturile in Spania și și fetele și dovedesc că în interesul copilului cum spune codul civil sunt condițiile m-ai bune medicale pentru copii în Irlanda am șanse să cîștiga custodia la fete la apelul sentinței din Sibiu, dacă judecatoria Sibiu mi-ar da custodia totala la fete din care fata ce-a m-ai mica are probleme de sănătate ,are 4 ani și are strabism plus încă nu a început să vorbească încă m-ai poarta pempars și mă gindesc DOAMNE fereste sa nu aibă autism.De aceea spun că în Irlanda copiii sunt foarte îngrijiți in privința medicală.Vreau sa fac un control la fata dar asta totul depinde dacă judecatoria Sibiu îmi va da custodia fetelor, dacă mi-ar da aș accepta și mama fetelor să vina in Irlanda să fie lîngă fete plus că cea mică este dependenta de soție de aceea întreb ce pot face la apel încă nu mia venit sentința din Sibiu acasă ca sa fac apelul Dacă nu accepta cu probe judecătoria Sibiu și nu mi se accepta custodia pentru binele copilului cum spune codul civil pot apela la București și la cine să apelez la București.Se m-ai poate face ceva cu sentinta din Sibiu dosarul 403/306/2017.Ma puteți ajuta.VA MULȚUMESC.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests