Durata foarte mare proces penal

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
Daniel Ungureanu

Durata foarte mare proces penal

Post by Daniel Ungureanu » 13 Nov 2018, 22:08

Buna ziua , la finalul anului 2011 si jumatatea lui 2012 am comis 3 infractiuni de furt , prejudiciul a fost recuperat in intregime si fara daune , in urma procesului am fost condamnat la 2 ani cu suspendare si munca in folosul comunitatii , am apucat sa merg doar la primele ore de munca pentru ca dupaia mi-sa ivit oportunitatea de a parasi tara pentru un viitor care in tara nu a-s fii putut sa il am , inainte de plecarea din tara am fost la centru de probatiune si am intrebat daca este posibila plecarea mea si daca nu ma afecteaza , mi-sa spus ca da dar sa ofer ceva dovezi ca plec si unde , pentru ca am plecat cu o agentie de recrutare din anglia , totul a fost platit de catre agentie si drept urmare nu am avut cum sa ofer o dovada a locului in care ma aflu , plecarea a fost in luna octombrie 2016 , in luna februarie (daca-mi aduc aminte bine) am fost sunat de care doamne de la probatiune sa ma intrebe unde sunt , dupa ce i-am spus unde ma aflu mi-a spus ca vrea contractul meu de munca trimis prin fax si ca ma va contacta pentru a-mi da acel numar de fax , nici pana in ziua de azi nu am fost contactat de care ea sau altcineva iar acum o luna am aflat ca am mandat european de arestare , cauta-nd pe motoarele de cautare am gasit procesul in care mi-sa retras dreptul la probatiune , desii aveau numarul meu de contact , numatul mamai mele plus adresa ei ca si adresa de corespondenta , nici eu dar nici ea nu am primit nimic ca si cum ar trebuii sa ma prezint la proces , procesul si sentinta de revocare au fost date in anul 2017 luna noiembrie in lipsa mea fara anuntarea mea pentru a putea ataca pe calea legala a acestei decizii , nu ma doar faptul ca trebuie sa execut pedeapsa , ma doar faptul ca in 7 ani de la fapta si pana acuma eu mi-am intemeiat o famile , am o fetita de doar 4 luni pe care voi fii nevoit sa o las singura aici , eu sunt cel care munceste si plateste absolut tot , as vrea sa stiu daca ma pot adresa la CEDO in legatura cu timpul foarte lung pentru pronuntare a unei decizii desi au avut tot la dispozitie , si bineinteles vreau sa stiu la fel de ce mi-a fost acordata plecarea mea dupa care am fost judecat si condamnat in lipsa si fara sansa la un recurs , va multumesc mult pentru timpul acordat , daca se poate un raspuns pe e-mail as aprecia foarte mult

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests