Alocatie

Discutii privind Dreptul Civil, Noul Cod Civil si Noul Cod de Procedura Civila
Post Reply
Huminiuc Ionela Gabriela

Alocatie

Post by Huminiuc Ionela Gabriela » 18 Oct 2018, 22:54

Buna seara!Am fost casatorita si sunt despartita de 2 ani,actele pentru divort anul trecut le-am depus si abia anul acesta sa finalizat divortul definitiv si irevocabil,eu sunt cu iubitul meu de un an si jumatate si avem un baietel de 7 lunite,copilul a fost trecut pe numele fostului sot,a fost sa ii fac alocatia si mi-au zis ca imi trebuie o declaratie de la fostul sot precum ca copilul nu este a lui si ca toate drepturile mi se cuvin mie ca mama si copia lui de pe buletin,cand mam dus din nou mi-a zis ca pana nu fac Tagada paternitati si nu termin nu pot lua alocatia copilului,am intrebat daca eu nu termin procesul pana la anul cand implineste copilul un anisor eu mai iau alocatia din urma a zis ca nu,luati de la anul de cand depuneti actele,noi am inceput procesul dar nici macar prima infatisare nu am avuto pana in momentul asta,vreau sa ma indrumati ce sa fac cu cine sa vorbesc,este alocatia copilului este dreptul lui,noi am deschis proces am platit avocata nimic nu se face fara banii,lucreaza doar tatal copilului si este greu,stiti si Dumnevoastra cum este in Romania salarile.Va multumesc frumos!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests