Cheltuieri de judecata 12.000 lei

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
Alex-Agighioleanu

Cheltuieri de judecata 12.000 lei

Post by Alex-Agighioleanu » 19 Sep 2018, 12:26

Buna ziua. In 2015 am primit pedeapsa de 2 ani si 6 luni cu suspendare pentru savarsirea infractiunii de efectuare de operatiuni financiare in mod fraudulor in forma continuata si savarsirea infractiunii de acces ilegal la un sistem informatic (art. 250 si art. 360), 60 de ore de munca in folosul comunitatii si 12.000 de lei cheltuieli judiciare avansate de stat. Precizez ca am innapoiat toata suma pagubitului si am acceptat munca in folosul comunitatii pentru a nu plati amenda penala (asa a spus avocatul). Cand am primit decizia nu am facut apel deoarece stiam ca de obicei la recurs este mai rau si imi era frica sa nu primesc pedeapsa cu executare, am contactat avocatul dupa ce trecuse termenul iar acesta a dat din umeri spunand ca nu se mai poate face nimic (era avocat din oficiu). Intrebarea mea este, ce trebuie sa fac acum ca sa nu fiu nevoit sa platesc toata suma? Sunt sigur ca a fost o greseala de redactare. 12.000 de lei este o suma aberanta pe care trebuia sa o platesc intr-un interval scurt de timp. :regulament: Va multumesc pentru raspunsuri.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 36 guests