am fost lovit intentionat de o caruta

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
gheorghe

am fost lovit intentionat de o caruta

Post by gheorghe » 05 Jun 2018, 11:30

ma deplasam cu masina pe un drum satesc, drumul este in linie dreapta nu era curba etc, vizibilitatea era foarte buna, din sens opus venea o caruta cu un singur cal. eu am indreptat masina cat sa putut, din timp spre dreapta . doar ca acel carutas, cand a trecut putin de mine, a tras brusc de acel hat, intrand intentionat in mine. sustin aceasta fiindca este vecin cu tatal meu, care mereu face scandal tatalui meu, toamna trecuta a lasat oile lui, sa intre in gradina tatalui meu distrugand o toata....rosii, patrunjel, ceapa, mazare....etc. mereu cauta cearta . chiar si cu mine. revenim la pagubele ce le a facut. mi a distrus masina, intrand cu aceea caruta in mine, punandu mi viata in pericol. fiindca acea caruta avea o teava legata , si practic aceea teava a intrat prin geamul din stanga fata , a masinii, unde eram si eu la volan. norocul meu a fost ca m am lasat spre dreapta si aceea teava nu ma prins, altfel intra in gat sau piept. am fost la politie am dat declaratie...dat a trecut deja o sapt si nu se face nimic...eu am nevoie de masina cu ea mergeam la servici...
mentionez ca in aceea zi, am sunat la 112, a venit un echipaj comunal, i am rugat insistent sa le stabileasca alcoolemia dar nu au facut nimic. aveau o sticla de vin in caruta aproape goala. acei politisti, mi au cerut efectiv toate actele mie la masina etc....insa pt ceilalti doar un simplu buletin, desi au distrus o masina!
va rog sa ma indrumati ce pot si unde sa ma adresez pentru a mi recupera prejudiciul facut, fiindca pe cale amiabila nu vor sa plateasca nimic. sustin intr un mod mincinos ca li sa speriat calul. desi era destul loc intre mine si caruta.
multumesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests