Furt de urzici si pamant dintr o padurice

Discutii privind Dreptul Penal
Post Reply
Ram

Furt de urzici si pamant dintr o padurice

Post by Ram » 30 Mar 2018, 17:52

Buna!
Doresc sa stiu si eu ce mi se poate intampla după o asemenea fapta: astazi,fiind cald si frumos afara am decis sa merg la urzici 😁,am ajuns la periferia orasului Berlin si am zărit o pădurice cu un platou unde am intrat si am adunat o plasuta cu urzici după care, am zărit si câțiva ghiocei, nu am rezistat... ma topeam si am decis eu ca e ok sa ii iau😣, i am scos din pamant cu tot cu radacina si i am pus undeva pe iaraba sa nu calc pe ei după care am dat sa iau si putin pământ sa ii plantez acasa intr un ghiveci . Pana aici toate bune si frumoasa... la cateva minute după ce am pus putin pământ intr un saculet, apar proprietarii, bineinteles foarte infoiati că sunt pe proprietatea lor(Nu mi am dat seama ca poate fi o proprietatea privata). Am asteptat sa se apropie si le am arătat ce am in sac, ei continuand sa mi zica ca vor chema politia ( nu m au vazut si cu ghioceii) m au amenințat ca depun plângere penală împotriva mea. M au întrebat de adresa , eu nu am raspuns decat ca imi pare rau altceva nimic deoarece eu nu vb germana, (doar inteleg putin ) si am plecat... Mi au luat nr de la masina (asta fiind parcate la cateva sute de metri de acea padure.... Sunt foarte îngrijorată si nelinistita☹ .Nu stiu ce a si putea păți pt cele facute astazi ... doresc tare mult ca cineva sa imi raspunda ce s ar putea intampla .
Multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 28 guests