alcoolemie 0,82

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
toni09

alcoolemie 0,82

Post by toni09 » 13 Dec 2017, 17:03

Buna seara! Incep acest post prin a va spune cat se poate de sincer,ca regret fapta din toata inima mea!

Ieri noapte am fost oprit pe o strada din oras,iar in urma verificarii cu aparatul etilotest,a rezultat o imbibatie de 0,82 in aerul expirat.
Am fost condus la probe biologice,pe care e astept.Stiu exact ce urmeaza sa patesc,merit pentru fapta asta,dartotusi sunt sofer de tir,si am nevoie de permis ca de aer! O sa recunosc tot,am fost cooperant de la inceput, si voiam sa stiu daca ati mai avut cazuri in care totusi procurorul in cazuri speciale nu a anulat permisul. Sau daca pot face contestatie sa mi l dea macar pana e gata procesul,fiindca am inteles ca o sa dureze cativa ani,plus un an pana pot face iar scoala.
Situatia mea e mai nasola.Locuiesc cu chirie,am doi copii in intretinere,rate la banca,mama mea a ramas vaduva cu 6 copii,si tot eu ii intretin si pe ei.Credeti ca as putea obtine o pedeapsa fara anularea permisului,eventual sa fac o intelegere cu ei! Imi pare extrem de rau,nu sunt betiv,nu obisnuiesc sa beau,dar na! S a intamplat! E prea mult pt mine,fiindaca o sa mi ruineze toata viata.Inteleg si recunosc ca am gresit,dar nu ar trebui sa ajung pe strazi pt o prostie.
Vreau sa stiu exact si daca pot depune contestatie sa il am macar pana la finalizarea procesului. Eventual sa il predau pt un an la finalizare! Va multumesc mult,si imi cer sincer scuze pt fapta mea!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests