Suport pentru proces

Discutii privind litigiile de munca
Post Reply
onixx89

Suport pentru proces

Post by onixx89 » 19 Oct 2017, 12:07

Buna ziua,

Doresc sa intentez un proces civil impotriva companiei unde am lucrat precum si un proces penal impotriva sefului de la locul de munca pentru agresiune fizica,

Voi detalia pe scurt cele intamplate:

Am fost angajat la o companie din Danemarca, pe postul de SSM, activitatea desfasuranduse in Scotia, contractul fiind de 3 luni cu posibilitate de prelungire inca 3.

Managerul din Scotia, m-a tratat zilnic cu tipete, sicane, farse, glume homofobe,rasism pentru ca in final cand am informat compania sa"sara la bataie". Am fost la politia din Scotia, mi s-au facut poze la rani informandu-ma sumar ca procesul va avea loc la sfarsitul lui octombrie.

Dupa 2 luni de munca am informat compania prin email de comportamentul acestuia.Nu s-a luat nici o masura abuzurile continuand. Dupa alte 2 luni am informat din nou, de data aceasta cu inculpatul in CC ceea ce a dus agresiunea fizica.
In final am fost trimisi acasa amandoi. Compania si-a cerut scuze fata de mine, pentru ca nu au luat atitudine cand trebuia, dar acum nu mai au alte proiecte unde sa ma trimita, asa ca mi-au trimis o decizie de incetare a muncii.

Adica pe scurt, am fost batut, si concediat.

Doresc sa intentez un proces penal si daune pentru inculpat precum si companiei un proces civil cu daune morale.

Va rog, daca ma puteti ajuta dati-mi un mesaj privat sau email.

Doresc un avocat bun care poate sa ma reprezinte pentru cele de mai sus,contra cost evident.

O zi placuta,

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests