succesiune -refuz banca

Post Reply
pop elena

succesiune -refuz banca

Post by pop elena » 09 Jan 2017, 14:46

Buna ziua1 In urma unui proces de succesiune in urma decesului sotului, am primit o sentinta judecatoreasca in care bunurile au fost impartite in loturi ,printre acestea fiind si doua depozite. Am castigat procesele (fiind si apel). Cheltuielile de judecata pe care le am de recuperat au intrecut masa succesorala a celorlalti mostenitori. Am apelat la un executor judecătoresc recuperand partea mea din mostenire si cheltuielile de judecata doar ca problema apare la una dintre banci care refuza sa-mi dea banii pe motiv ca in sentinta nu apare numele meu (adica toti banii mi s-ar cuvenii). Executorul a trimis toata documentatia prin care arata ca cheltuielile de judecata au intrecut masa succesorala a celorlati judecatori(modul in care s-au facut compensarile ,sentinta de incuviintare a executarii silite din care reiese ca mai am de recuperat inca 537 de lei, deci cheltuieli de judedcata au depăsit masa succesorala a celorlalti mostenitori etc.), dar in continuare refuza spunand ca au nevoie de acordul celorlalte parti autentificat la notar(ceea ce mi se pare absurd atata timp cat a fost un proces). Pot sa cer in instanta un document sau ceva in genul acesta prin care sa apara numele meu clar pentru a rezolva situatia, sau trebuie sa o faca executorul judecatoresc? Cum s-ar numi o astfel de cerere?
Multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests