Ccerere catre primarie, fara raspuns dupa aproape 3 luni.

Discutii privind Contenciosul Administrativ
Post Reply
anla2

Ccerere catre primarie, fara raspuns dupa aproape 3 luni.

Post by anla2 » 21 Aug 2016, 12:17

Buna ziua,
Am depus la primarie in 14.06.ac o crere pentru a solicita un ordin al prefectului in temeiul lg 18/91 pentru 114 mp rezultati din masuratori mai mult decat era inscris in certificatul de mostenitor. In acelasi timp am depus un dosar pentru cartea funciara pentru suprafata de 500 mp inscrisa in CM. La momentul acela din motive obiective am uitat ca pentru suprafta de 114 mp aveam o sentinta definitiva din anul 1984 intr-o actiune in revendicare. Am asteptat 30 de zile raspunsul primariei care insa nu a venit. Atunci mi-am amintit de sentinta respectiva si am depus o completare la cererea initiala adaugand si sentinta in cauza. Pentru ca nu am primit nici un raspuns am cerut relatii telefonic de la primarie , biroul cadastru. Motivul invocat a fost acela ca au fost alegeri si ca nu s-a constituit comisia locala, nu a sosit semnatura prefectului. A mai trecut o luna am sunat iar si am primit acelasi raspuns cu recomandarea sa astept. Mi s-a explicat ca cererea a fost directionata catre comisia locala si ca biroul cadastru nu-mi poate da un raspuns cu un alt termen de solutionare. Acum se apropie trei luni fara raspuns. Ce trebuie sa fac pentru a nu pierde termenul de contestatie si eventual pentru a ma adresa instantei in contencios in cazul in care cererea mea va fi solutionata nefavorabil (asa cum banuiesc ca se va intampla) sau daca termenul se va prelungi tacit la nesfarsit?.
Multumesc,
Cu stima anla2

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests