Posibilitate despagubire!??

Asigurari de bunuri si persoane
Post Reply
Silvia

Posibilitate despagubire!??

Post by Silvia » 06 Aug 2016, 19:15

Bună ziua! În luna martie fratele (27ani)meu a decedat intr-un accident auto rostogolindu-se cu mașina pana intr-un lac , ceea ce a condus la moarte prin înec . Toate actele (carduri , c.I , certificat naștere s.a) au rămas în apa , nemaigasindu-le. În luna iulie am descoperit ca avea poliță de asigurare Uniqa în caz de deces prin accident încheiata la banca în momentul în care si-a făcut cardul de salariu , în urma cu un an . Polița este valabila deoarece pana în momentul de fata , contul bancar încă nu este închis , deci ei si-au luat suma respectiva în fiecare luna . Am sunat la asigurare și mi-au spus ca trebuie contul închis , banca sa îi anunțe ca respectivul a decedat , însă nu ne garantează ca vom primi ceva , deoarece a trecut foarte mult timp... întrebarea mea este următoarea : credeți ca exista vreo șansă de a primi aceasta despagubire? Am actul încheiat în original cu semnături , dată ... Însă ei , se pare ca refuza ...nu-I nimic de zis facem despăgubirea moștenirii (el nefiind căsătorit și fără copii), închidem contul ,dar credeți ca exista vreo șansă de a merge mai departe și de a câștiga în instanță? Va multumesc frumos!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests