contract viciat de pagina de front

Discutii privind raporturile de Drept Comercial
Post Reply
redingota_selecta

contract viciat de pagina de front

Post by redingota_selecta » 13 Apr 2016, 09:38

Contractul meu cu O firma prestatoare de servicii are pe pagina de front , dupa prezentarea partilor , un gen de opis al documentelor pe care acest contract le contine,inclusiv anexele ca parte integranta. La un moment dat asupra echipamentelor predate catre beneficiar contra unei chirii se da la Anexa 2 :"Conditii tehnice si comerciale(...)"o definitie, iar pentru fuctionalitate se face trimitere la Anexa 6, citez :" dispozitiv pentru accesul conditionat(...), aflat in proprietatea (...) si dat spre folosinta Clientului in conditiile Contractului , conform Anexei 6".Cum in opisul mentionat mai sus nu sunt prinse decat 5 anexe, pentru a ma lamuri am solicitat in mod repetat sa mi se prezinte respectiva anexa , dar in continuu am fost refuzat pe motiv ca anexa 6 nu exista.Existand suspiciunea de eroare materiala, m-am adresat O.P.C. iar in scurt timp am primit raspuns in scris, cu trimitere pe curier de la firma prestatoare de servicii, cum ca in contract este strecurata o greseala ce tine de organizarea in cadrul departamentelor(intern).

Rugamintea mea este sa mi se spuna cat de realista este suspiciunea mentionata,adica aceea de eroare materiala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests