Mostenire

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
gabicris86

Mostenire

Post by gabicris86 » 08 Apr 2016, 12:59

Buna ziua am si eu o rugaminte la d_voastra v-a rog din suflet sa m-a ajutati.numele meu este Gabi si acum o sa povestesc despre ce este vorba si sa m-a ajutati cu un sfat sa daca m-a puteti indruma sa fac;este vorba desre o mostenire,bunicii mei au infiat-o pe mama mea pe cand ea avea cateva luni au luat-o de la un leagan.casa pe care dumnealor au avut-o si-au dat-o in scris unul la altul cat timp au fost in viata;bunicul meu a decedat primul a ramas bunica mea cu mostenirea care a vandut-o declarid ca nu are copii(din pacate a decedat si ea).Am uitat sa v-a zic ca noi am fost in relatii foarte bune pana la moartea bunicului meu.Dupa ce a murit bunicul meu o ruda de-a bunicii mele a luat si ea dus o femeie in casa casa stea cu ea.dupa care sa aflam atat eu cat si mama ca bunica a murit si casa a fost vanduta la cea persoana care a stat cu ea numai cateva luni.Am uitat sa specific ca dupa ce bunica mea a locuit cu acea persoana noi nu am mai putut sa mergem pe acolo.Am aflat dupa moartea bunicii ca bunica ar fi declarat ca nu are copii,dar mama este copilul lor infiat.m-a puteti ajuta sa stiu cum pot face sa intru in posesia mosteniri atat eu cat si sora mea daca mama a murit?Stiind ca acele acte facute intre bunica mea si acea persoana sunt acte cu declaratii false.V-a multumesc si astept un raspuns si un sfat de la D-voastra.Cu stima si respect Gabriela.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests