Executare silita

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
irina9999

Executare silita

Post by irina9999 » 20 Mar 2016, 14:59

In 2012 o firma de asigurări ma dat in judecata pt producerea unui accident si cerea sa platesc suma ×××...instanta ia dat câștig de cauza. .am fost informata despre sentinta....din 2012 pana in martie 2016 nu am primit nici un act cum ca ma somează sa platesc ceva. .nimic
In martie 2016 am primit proprire pe salariu la firma unde lucrez de la un anume bej xxx...care a atasat o incuviintare de executare silita nr yyy din 2014....incuviintarea nu e pe numele meu ci pe numele altei persoane(maria)...am cautat pe infodosare si la nr yyy de dosar apare numele maria dar in judecata cu o banca...e 5ckar nu sunt eu....pot invoca prescrierea ca au trecut 3 ani si nimeni nu a spus nimic???.
Cei de la bej xxx clar au facut schimbari in acte...acel dosar apare la instanta sub alt nume si nu numelr meu

Guest

Re: Executare silita

Post by Guest » 22 Mar 2016, 14:15

Buna ziua,

In cazul unei erori materiale , aceasta se poate indrepta in instanta.
Dar sfatul meu este sa mergeti la executor si sa solicitati copie a dosarului de executare in acest fel puteti avea si o baza legala si informatiile necesare pentru o viitoare decizie .
In acest moment informatiile oferite de dvs sunt insuficiente :)

Vlad

Re: Executare silita

Post by Vlad » 22 Mar 2016, 14:16

Buna ziua,

In cazul unei erori materiale , aceasta se poate indrepta in instanta.
Dar sfatul meu este sa mergeti la executor si sa solicitati copie a dosarului de executare in acest fel puteti avea si o baza legala si informatiile necesare pentru o viitoare decizie .
In acest moment informatiile oferite de dvs sunt insuficiente :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests