Buna ziua!

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
papone

Buna ziua!

Post by papone » 20 Mar 2016, 13:54

Buna ziua!Am si eu o speta oarecum asemanatoare cu a antevorbitoarei mele.Mama mea a pierdut doua procese avute cu aceeasi persoana.De specificat ca la cel de al doilea proces am fost dati in judecata 6 parti.Pe primul proces sa u stabilit ca,cheltuielile de judecata sa i fie poprite pe pensie mamei mele,aceasta fiind instiintata de un executor.la cel de al doilea avocatul advers ne a convocat intr un loc unde a strans banii de la ceilalti ,,colegi de suferinta,, ,pe ai mamei mele refuzand sa i ia sub motivul ca are pensia mica si dureaza prea mult pana si recuperereaza banii din primul proces,intentionand sa cumuleze cele doua sume,sa depaseasca 10000 lei si sa i puna sechestru pe locuinta.Intrerbarea este daca poate face acest lucru deja incepandu se executarea in primul proces,i9ar la cel de al doilea noi venind cu toata suma daca avea dreptul sa o refuze?Va multumesc anticipat!

Leon Carmen

Re: Buna ziua!

Post by Leon Carmen » 22 Mar 2016, 19:26

Banii ar trebui virati intr-un cont si nu inmanati personal avocatului, va pot executa in orice mod inclusiv pe bunurile imobile.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests