lovirea sau alte violenţe (art.193 NCP)

Discutii privind procedura penala
Post Reply
CARSTICA

lovirea sau alte violenţe (art.193 NCP)

Post by CARSTICA » 03 Mar 2016, 22:27

Sarumana am si eu o problema eu aveam 33 ani acum implinesc 35 ani am dat o palma unui baiat de 14 ani acum el implineste 16 ani are 2-3 zile medical.camera preliminare si fond a dat trimiterea mea in judecata .parinti imi cer 4.000 mii lei daune materiale si 10.000 lei daune morale.eu as dori sa ma impac cu ei dar ei nu doresc asa ceva ce credeti ca as putea patii pentru asa ceva prin pentru fapta si bani cat ar decide instanta .Eu nu doresc sa am cazierul patat.


Lam lovit pentru ca el mia lovit copilul de 10 ani si eu iam dat o palma al meu are tot 2-3 zile medical am facut plangere dar ca a clasat cazul ca nu prezinta pericol.dar asta acuma nu conteaza .

VA ROG URGENT UN RASPUNS SANT FOARTE DISPERAT CE SA FAC VA ROG MULTUMESC.

17.02.2016
Ora estimata: 09:00
Complet: C3 PENAL - camera preliminara si fond
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: În baza art.345 alin.1 C.proc.pen. respinge cererile şi excepţiile formulate de apărătorul inculpatului Cârstică Nicolae. În baza art.346 alin.1 C.proc.pen. constată legalitatea sesizării instanţei cu rechizitoriul emis la data de 3.12.2015 în dosarul nr.5624/P/2014 al Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu privind pe inculpatul Cârstică Nicolae, trimis în judecată în stare de libertate pentru infracţiunea de lovire sau alte violenţe prevăzută de art.193 alin.2 C.pen., a administrării probelor şi a efectuării actelor de urmărire penală. Dispune începerea judecăţii cauzei privind pe inculpatul Cârstică Nicolae. Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare.
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 101/2016 17.02.2016

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests