injurii

Discutii privind procedura penala
Post Reply
bors john

injurii

Post by bors john » 21 Feb 2016, 10:05

Buna ziua,. Ma numesc Bors Ionel si in cateva cuvinte vreau sa va pun aici situatia mea deloc placuta.Am un vecin(locuiesc la bloc in Galati) care a inventat pur si simplu o situatie ,pretinzand ca eu si cu inca alti vecini de pe scara... prin anumite fapte(ireale putem dovedi cu dovezi si martori)am facut ca sa plece de la el concobina lui.De atunci (,asta cam acum un an_)de cate ori ne intalnim<pe scara,pe strada sau in alte locatii,..ne aduce injurii ,ne bruscheaza,pune in posta tot felul de scrisori in care foloseste cele mai injositare cuvinte plus amenintari de tot felul.Am fost la politie unde am expus situatia si nimic,individul continua cu aceleasi injuri(culmea este ca sectoristul stia de la acesta situatia dar spusa in varianta lui...adica tocmai noi eram aceia care il inuram si il si lovimori de cate ori avem ocazia...si nu a facut nimic(politaiul) asteptand spune el sa se rezolve problema de la sine...Tin sa mentionez ca persoana are peste 70 ani(motiv penru care zice ca el nu poate sa pateasca nimic)iar concobina lui peste 60 aceasta plecand de la el tot in urmaunor situati asemanatoare(injurii,loviri,amenintari)
....Cum as putea sa procedez...legal..ca sa ies din aceasta situatie....MULTUMESC MULT pentru raspuns!!!!!!!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests