executare silita

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
ionut_gh

executare silita

Post by ionut_gh » 12 Feb 2016, 15:27

Pe perioada 2008-2011 am fost inchis.Dupa ce am fost eliberat nu am primit absolut nici o insttintare pana la data de 28.01.2016 cum ca ar trebuii sa platesc ceva, insemnand cheltuieli de judecata(crezand ca s-au prescris nici eu nu m-am interesat)...mai jos o sa scriu cateva randuri din aceasta notificare pe care am primit o...daca m-ati putea ajuta cu un sfat:
In termenul art. 220 alin.(2^2) din legea nr. 207/2015 privind Codul de procedura fiscala, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu prevederile art. 4 din OPNAF nr. 3744/2015 privind stabilirea cazurilor speciale de executare silita,precum ai a structurilor abilitate cu ducerea la indeplinirea masurilor asiguratorii si efectuarea procedurii de executare silita ,incepand cu data de 01.01.2016 competenta de aplicare a masurilor asiguratorii si efectuarea procedurii de executare silita revine Serviciul executari silite cazuri speciale din cadrul Directiei regionale a finantelor pubilice Iasi.In acest sens,in temeiul titlului executoriu reprezentat de S.P 41/D/11.02.2010 emis de Tribunalul Bacau se va proceda la aplicarea modalitatilor de executare silita in vederea recuperarii creantelor bugetarestabilite in sarcina dvs.
multumesc si astept cat mai multe pareri

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 38 guests