proprire salar

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
aholcan

proprire salar

Post by aholcan » 14 Sep 2015, 10:29

Buna ziua , am o problema .
Am niste datorii la BTR , am fost executat silit. Problema este ... mi s-a facut proprire pe salar iar restul de plata intra in banca , banca retine tot salarul pentru recuperarea datoriei. Aceasi datorie imi este recuperata si de banca si de catre executor. Una peste alta , azi am fost la banca , mai am de platit 831 ron. Luna viitoare salarul meu ar trebui sa acopere aceasta suma , in mod normal ar trebui sa mi se deblocheze contul de la banca. Luna viitoare , executorul ce va face ? imi va retine in continuare bani din salar ? cum imi recuperez banii de la executor ? din calculele mele ar fi cca. 2.300 ron. Este legal in romania sa se recupereze aceasi datorie de catre doua institutii diferite ? Mentionez ca am dus la banca documentele executarii silite de la servici prin care se arata ca am proprire pe salar pentru aceleasi datorii care imi retine si banca.
Cum trebuie sa procedez sa imi recuperez banii de la executor ??? Se pot recupera banii de la executor ? Executorul va continua sa imi retina bani din salar ?


Astept un raspuns . Multumesc

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests