Executare silita

Titlul Executoriu, Instanta de Executare, Contestatia la Executare, Executarea Silita, Sechestrul Judiciar
Post Reply
Mahonaris

Executare silita

Post by Mahonaris » 14 Aug 2015, 14:18

Buna ziua,am dat unei cunoștințe acum 4ani o suma mare de bani prin contract notarial fără dobânda fără gaj pe termen de șase luni.Dupa doi ani debitorul mi-a dat jumătate din bani după care văzând ca nu pot recupera cealaltă jumătate am fost la executor care după un an si mai multe somații acesta ia pus sechestru pe patru mașini.Debitorul ma contactat si mi-a zis ca el are martori precum mi-a dat toți banii plus ca mi-a dat si dobânda si ca fac cămătărie si se duce sa ma dea in judecată si mai multe...Menționez ca mi-a dat numai jumătate din suma tot la notar ca sa nu fie divergente.Acum la ce sa ma aștept?Executorul a trimis la poliția rutieră săi ridice certificatele de înmatriculare.poate sa conteste decizia executorului?

dorinmedium

Re: Executare silita

Post by dorinmedium » 12 Mar 2016, 00:58

Da, poate...si mai poate sa te cheme si in judecata ,daca are castig de cauza,daca cele 4 masini depasesc cu mult restul de bani, poate cere daune. Executorul poate fi chiar amendat. Dar poate face si un denunt penal in care sa invoce santajul sau altele....deci mergi la avocat urgent

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests