probleme cu tatal

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
florinbfc111

probleme cu tatal

Post by florinbfc111 » 23 Jun 2015, 11:53

Buna ziua,

Imi cer scuze daca nu am pus acest subiect unde trebuie pe forum. Am o problema cu tatal meu. Eu am 32 de ani, sunt din Ploiesti. Tatal meu sta acum in apropiere de Cluj (pana in 2009 am stat impreuna in Ploiesti). Ideea e ca sunt certat cu tatal meu din totdeauna... nu ne-am inteles niciodata, din mai multe motive: el e un betiv ordinar (scuzati expresia, dar asa e), mi-a facut mereu probleme, a batut-o pe maicamea chiar in fata mea de nenumarate ori cand eram mic... etc. In fine... azi dimineata la 6:30 m-am trezit cu el la usa, batand in usa pentru mai mult de 30 de minute incontinuu.... evident ca nu i-am deschis pentru ca nu vreau sa vorbesc cu el. Nu vreau sa il mai vad niciodata. I-am spus ca nu vreau sa mai vb cu el, dar el nu intelege si incearca mereu sa dea de mine. Vine din Cluj sa ma caute (are noroc ca are un prieten care il cazeaza si care sta pe langa mine) ... imi da telefoane (pe care eu i le resping)... etc. Ideea e ca eu nu il deranjez cu nimic si as vrea ca nici el sa nu ma mai deranjeze. Vreau doar sa imi vad de viata mea si atat. Ce as putea face? Sa sun la politie? sa zic ca e un caz de tulburare a linistii publice? sau daca aveti alte idei ... multumesc.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests