Legea 165/2013

Discutii privind alte teme decat cele pentru care exista un forum
Post Reply
Maria Popa

Legea 165/2013

Post by Maria Popa » 08 Jun 2015, 15:36

Buna ziua,Cu respect va rog ,daca este posibil,sa imi spuneti daca ma pot beneficia si eu deprevederile Legii si eu 165/2013. In anul 2004 am mers in instanta de judecata pentru a-mi castiga drepturile dupa moartea parintilor.Am avut casa formata din doua corpuri,plantatie (vie) 1000 m,teren arabil 2 hectare.Nu am avut solutie de izbanda deoarece nu am beneficiat de notificare.In 2013 am obtinut notificare si pentru imobil dar si pentru plantatie pe Legea 165/2013.La primarie au refuzat sa-mi trimita dosarul pe motiv ca notificarile nu sunt bune.Dar dupa cum stiti jud.Buzau este pe printre primele judete unde si-au imparti si vandut aceste retrocedarii.Nemaiavand ce sa ne ofere au spus ca notificarile nu sunt bune.Acum prin Deciziile care s-au aprobat in 26.03.2015 cu privirela finalizarea proceselor de restituire in natura sau prin echivalent a imobilelor preluate in regim abuziv precum si a plantatiilor de orice fel si a pamantului arabil ,ma pot incadra si eu ? Sunt Deciziile 180,181 si 183 /26.03.2015.Daca ma puteti ajuta va rog raspundeti-mi ce pasi ar trebui sa fac pentru recuperarea acestora.Va multumesc mult !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests