Sediu social - activitate la beneficiari

Discutii privind Societatile Comerciale
Post Reply
Masshu

Sediu social - activitate la beneficiari

Post by Masshu » 25 Feb 2015, 22:06

Buna seara,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema. Am sediul social al firmei intr-o cladire de birouri; este de fapt “gazduire” de sediu, cu contract de inchiriere, inregistrat la ONRC. Activitatea firmei se desfasoara la beneficiari si/sau in afara sediilor proprii. Acum, imi expira sediul social insa doresc sa inchiriz un spatiu in aceeasi cladire unde voi desfasura activitati de birou. Activitatea firmei se va desfasura in continuare la beneficiari si/sau in afara sediilor proprii. Va rog sa imi spuneti cum pot sa tratez acest nou contract. Am cautat peste tot insa nu gasesc nimic privind activitatea la beneficiari. Vorbim practic de doua contracte. Unul va fi de prelungire sediu social si al doilea este acest birou unde se vor desfasura activitati de birou. Este considerat punct de lucru? Se declara la ONRC? Care este statului acestui contract?
Va multumesc

Nafi Mall

Re: Sediu social - activitate la beneficiari

Post by Nafi Mall » 25 Mar 2015, 00:46

Există posibilitatea autorizării în ONRC a activității la beneficiar. Durează 3 zile înregistrarea (prelungire sediu și autorizare) se pot face concomitent, fără cozi la ghișeu și fără deplasări.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests