Hotarari judecatoresti

Ce vreti sa mai vedeti pe acest sit?
Post Reply
Profesor

Hotarari judecatoresti

Post by Profesor » 17 Dec 2014, 17:47

Va rog frumos sa imi dati cateva clarificari cu privire la punerea in executare a hotararilor judecatoresti pronuntate de catre instantele de judecata in conflictele de munca.
Mentionez faptul ca pe perioada in care am fost detasata in interesul invatamantului la Inspectoratul Scolar Judetean, desi ma regasesc pe hotararile puse in executare, nu primesc sumele rezultate din titlurile executorii decat pe orele efectiv lucrate in scoala, adica doar pe orele suplimentare si orele obligatie de norma, desi ca inspector scolar general adjunct nu am avut obligatie de norma si nici ore suplimentare, in consecinta nu am primit nimic.
In mai multe hotari judecatoresti se precizeaza: pentru activiatea efectiv lucrata, iar in alta hotarare perioada efectiv lucrata in unitatea de invatamant.
In consecinta doresc sa aflu daca este corecta hotararea conducerii unitatii de invatamant ca sa nu primesc sumele obtinute prin hotarare judecatoreasca definitiva pentru perioada cat am fost detasata la inspectorat, care se prevaleaza de faptul ca ISJ trebuie sa plateasca aceste sume, dar hotararile sunt pe unitatea de invatamant. Se pot obtine mai multe hotarari judecatoresti pe aceeasi cauza?
Precizez ca nu am avut contract cu ISJ, doar decizie de detasare.
Va multumesc!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests