ginere condamnat pentru trafic de droguri, ...

Vesti de interes.
Post Reply
rdumitru2014

ginere condamnat pentru trafic de droguri, ...

Post by rdumitru2014 » 15 Oct 2014, 06:40

in cadrul dosarului ****/***/2013 de la tribunalul constanta, un inculpat, condamnat in baza legii astfel :" condamna pe inculpatul M**** V*** pentru comiterea infractiunii de trafic de droguri de risc, la pedeapsa de 1 an inchisoare . In baza art.81 C.pen. dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei pe durata unui termen de incercare de 3 ani, stabilit conform art.82 C.pen. . In baza art.71 C.pen interzice inculpatului drepturile prevazute de art.64 lit.a teza a II a si b C.pen.. In baza art.71 alin.5 C.pen. constata ca pe durata suspendarii conditionate a executarii pedepsei inchisorii se suspenda si executarea pedepsei accesorii. In baza art.359 C.proc.pen. pune in vedere inculpatului dispozitiile art.83 C.pen, privind revocarea suspendarii conditionate a executarii pedepsei in cazul savarsirii unei noi infractiuni in termenul de incercare stabilit. 3. In baza art. 2 alin.1 din Legea nr. 143/2000, cu aplicarea art. 16 din Legea nr. 143/2000 si art. 320/1 alin.7 C.p.p." la data de 06.01.2014, a cunoscut-o pe fiica sotiei mele (rezultata din prima casatorie) in luna iulie 2014 si s-a casatorit cu acesta in 01.10.2014.
pana aici, fiecare decide pentru viitorul sau, eu si sotia am refuzat si prezenta la ceremonia de casatorie.

problema este ca cei doi, nu sunt cu un domiciliu legal comun si mai mult acestia se perinda prin casa la noi, pe la socrii si altii si am mari suspiciuni privind activitatile ginerelui, acesta fiind student... dar fara venituri oficiale si nici de la noi sau parintii lui, iar fiica sotiei realizeaza un venit de cca. 1.000 lei fiind angajata la o sala de jocuri intrucat nu a terminat nici liceul, dar cheltuie bani foarte multi. Avand suspiciunea ca acesta in fapt, continua activitatile ilegale precum si comportamentul celor doi presupun ca sunt si consumatori ocazionali de substante interzise. ginerele a fost prins in flaglant u substante interzise asupra lui si a ales calea de a merge impreuna cu politia la "seful" sau intr-un nou flaglant si de aceea si pedeapsa su suspendare.

avand temeri legate de seriozitatea acestuia si teama de a nu avea cumva in casa substante interzise, solicit sfaturi privind demersurile legale de a proteja casa, pe sotia mea si pe mine pentru a nu fi implicati in cine stie ce probleme

Silviu

Re: ginere condamnat pentru trafic de droguri, ...

Post by Silviu » 15 Oct 2014, 08:04

Nu puteti decat sa schimbati cheia de la usa si sa le refuzati accesul. Nu exista "cai legale" de a va proteja atata timp cat aveti doar suspiciuni si nimic cert. Va inteleg tulburarea, dar eu unul cred ca poate alte mijloace va pot ajuta, in special, daca ati schimba tipul de relatie pe care il aveti cu fiica dvs. vitrega.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests