Permis de conducere anulat prin decizie Falsa

Discutii privind Codul Rutier, contraventii si probleme conexe, Dreptul Transporturilor, etc
Post Reply
lucimon2013

Permis de conducere anulat prin decizie Falsa

Post by lucimon2013 » 09 Dec 2013, 17:56

Buna seara

Mi-a fost anulat permisul de conducere printr-o decizie in fals de catre Servicul permise. Fiind in posesia hotarârii judecatoresti definitive si irevocabile, prin care nu mi se anuleaza dreptul de a conduce,(mai precizez inca faptul ca decizia de care face vorbire Serviciul permise nu are nici cea mai mica legatura cu dreptul meu de a conduce), am solicitat printr-o cerere scrisa acestui serviciu restituirea permisului si indreptarea erorii. In acest sens am depus si dosar complet pentru obtinerea permisului.
Cu toate acestea Serviciul permise refuza sa indrepte eroarea si sa-mi elibereze permisul.M-am adresat in acest sens si organelor direct responsabile: Parchet,Directia Control Intern al M.A.I, etc dar fara rezultat.Dimpotriva, acestia din urma au trimis din nou catre aceleasi institutii ce nu au luat nici o masura.
Ce trebuie facut in acest sens, pentru a fi aplicata si respectata o decizie judecatoreasca definitiva si irevocabila?!
Trebuie sa o investesc cu formula executorie, trebuie sa-i actionez in instanta pentru a-mi recupera permisul de conducere categoriile B,C,E, sau ce alta alternativa legala am la dispozitie ?

Leon Carmen

Re: Permis de conducere anulat prin decizie Falsa

Post by Leon Carmen » 11 Dec 2013, 16:43

pentru ce vi s-a intocmit dosar penal, care este incadrarea juridica?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 22 guests