composesorat

Vesti de interes.
Post Reply
Tiberiu Paul

composesorat

Post by Tiberiu Paul » 28 Nov 2013, 19:08

In anul 1937 bunicul meu a cumparat si a mostenit de la matusa lui paminturiile acestuia, impraune cu drept pentru o anumita suprafata de teren la un composesorat. Cind a venit timpul, adica in anul 1998 am depus o cerere pentru terenul la composesorat. Dar a depus o cerere si o ruda a lui vechiului poprietar care insa, dupa cumparare din 1937 nu avea nici un drept, dupa pararea mea. Intre timp anii treceau si nu sa intimplat nimic. Asa am ajuns la anul 2012 cind am luat iarasi lagatura cu composesoratul si atunci am fost anuntat ca mai a aparut un mostenitor, un stranepot a bunicului meu. Cererea rudei mele, adica a stranepotului nu a fost depus la locul potrivit in 2000. si asa a stat acolo pina in 2009, atunci a ajuns la Composesorat, pana atunci nu au stiut nimic despre aceste cerere a stranepotului. Asa spun ei de la composesorat. Dupa asta, adica an anii 2012-2013 a inceput sa rezolva problema cererii mele, dupa 15 ani !, dar departe pentru favoarea mea. Impartirea s-a intimplat cam asa: 33% pentru rudele a vechiului proprietar, a ramas 66% din care 22% a fost dat mie si 44% pentru stranepot. Asa crad eu ca am fost ansalat tare de tot, de sefii composeratului. Trebuie stiut ca documentul de vinzare-cumparare original, cu timbre, stampile etc. din 1937. este la mine, copiile de xerox pe care am depus despre asta, a disparut de 2 ori de la composesorat. Mai trebuie stiut ca o ruda de a lui vechiului proprietar a fost secretar la composesorat in anul 1937 si urmasii a lui si aztazi sant sefi la composesorat in anumite functii.
Sant cel mai apropiate rude a bunicului meu si din motivul asta crad ca am fost inselat tare. Va rog sam-i ajutat, ce pot sa fac, unde este dreptatea ? Multumesc tare mult ! Tiberiu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests