cec furat

Post Reply
karyna_gabriele

cec furat

Post by karyna_gabriele » 11 Jun 2013, 12:06

Buna ziua! Sora mea lucreaza in Londra de cativa ani.Mama mea a lucrat in Italia si cu 2 luni in urma a cunoscut un barbat care i a trimis un cec de 6900 lire sterline pe adresa din Italia.Cand a ajuns cecul,mama era deja plecata in Romania.Cecul ajungand o saptamana dupa plecarea ei.Fratele meu care este si el in Italia,lucreaza acolo a anuntat o pe mama ca a primit un cec pe numele ei cu o suma imensa.Dupa o luna de zile mama a hotarat sa mearga in Londra in vizita la sora mea pe care nu o vazuse de 2 ani si un pic si a luat cu ea si acel cec trimis de barbatul de pe internet in italia.Cec care a fost expediat in Romania de fratele meu.In Londra mama si sora mea s au dus sa verifice cecul avand in vedere o suma atat de mare.Doar ca acolo le a fost cerut dovada de adresa pentru a si deschide un cont in banca,cecul fiin emis de la o banca engleza.Sora mea s a gandit sa o treaca pe mama in contractul casei fara stirea proprietarului si au mers la banca.In urma unor verificari,s au trezit pe neasteptate cu politia langa ele,spunand ca cecul a fost furat si ca trebuie sa le insoteasca.Au stat la interogatoriu de la ora 12 pana la ora 1 noaptea,sora mea fiind si insarcinata.Le au lasata sa mearga acasa spunandu le ca le au facut dosare pentru furt si ca vor fi chemate din nou sambata.Sora mea care lucreaza acolo se simte rau si nu poate nici macar sa mai mearga la lucru.ce este de facut in aceasta situatie?Cum se procedeaza?Ce se va intampla?Va rog din suflet sa mi raspundeti si sa ma lamuriti in aceasta privinta.O zi buna va doresc si astept un raspuns de la dvs.

C_A_Coltuc

Re: cec furat

Post by C_A_Coltuc » 12 Jun 2013, 07:38

Depuneti plangere la politie

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests