Am sanse la cedo?

Curtea Europeana a Drepturilor Omului
Post Reply
flori_loredana

Am sanse la cedo?

Post by flori_loredana » 10 Apr 2013, 15:59

Am pierdut procesul pe fond si in recurs cu o firma care are un restaurant la doar 6 metri de casa in care locuiesc si in care galagia si muzica sunt la ordinea zilei. Actionat in judecata patronul firmei si-a impartit in 2 loturi terenul pe care se afla restaurantul si pe o bucata de 30 de cm si-a intabulat pe persoana fizica facandu-se el insusi vecin cu restaurantul si nu noi, iar apoi si-a facut toate actele luandusi si autorizatie de constructie in timpul procesului. Desi sa scos expert topo la fata locului si sa constatat distantele fata de imobile ca sunt foarte mici avocatul firmei sustine ca nu este intemeiata actiunea pt ca nu suntem vecini. Cand a venit expertul cu fonicul a facut in asa fel incat nu ia functionat instalatia de sonorizare totul fiind in limite normale. La doua saptamani dupa ce a fost expertul petrecerile au continuat cu muzica live pana noapte tarziu , am sunat la 112 dupa ora 24 a venit politia sa semnat proces verbal in care a fost sanctionat pt tulburarea linistii publice .Am prezentat in instanta procesul verbal de la politie dar nu ni sa luat in considerare .In cazul acesta avem sanse la cedo? instanta dandu-i hotarare irevocabila face tot ce vrea cu muzica la maxin pt ca spune el a castigat si nu are nimeni ce sa- i faca. Va multumesc.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests