Inchiderea unui curs de profesionalizare care este respins

Post Reply
Guest

Inchiderea unui curs de profesionalizare care este respins

Post by Guest » 16 Jan 2013, 23:10

Buna.Locuiesc in Anglia si anul trecut in decembrie m-am inscris la un curs de electrician care ma costa mai mult decat imi permit la ora actuala.Am decis sa renunt la acest nu doar din cauza banilor ci si din cauza ca nu primeam nici un suport din partea profesorilor in a reusi sa invat ceva.Am trimis un mail catre serviciul suport student al acelui curs si am cerut sa renunt la acel curs din lipsa banilor.Mi-au spus ca acest lucru nu este posibil si ca nu pot renunta la a plati cursurile indiferent de continui sau nu acel curs.Mi-au cerut sa le completez un formular tip cu veniturile si cheltuiele lunare sa vada daca intradevar nu imi pot permite acest lucru.Le-am trimis acel formular in care se demonstra clar ca castigurile lunare erau mai mari decat cheltuielile.Cu toate acestea ei insista sa imi ia banii de pe card.Tin sa precizez ca aceste cursuri sunt cursuri care eu trebuie sa invat acasa din carti trimise de ei,iar cand consider eu ca sunt suficient de bine pregatit sa ma duc sa dau examen,atunci sa trimit mail pentru a fi programat sa dau acel examen.Cursurile tin un an din care in acest an trebuie sa ma prezint la cursuri de practica de 4 ori cate 1 saptamana.Nu am beneficiat de nimic din partea lor dar ei zic ca tot trebuie sa platesc chiar daca continui aceste cursuri sau nu.Imi cer sa platesc in continuare suma de 250£ pana la suma de 5000£.As dori sa stiu daca apeland la un avocat as putea sa ii dau in judecata ptr aceste lucruri si daca as optine prin ordin judecatoresc suma care mi-au retraso pana acum cat si cheltuielile de judecata incluzand serviciile avocatului.Ce ma sfatuiti sa fac.

decalex

Re: Inchiderea unui curs de profesionalizare care este respi

Post by decalex » 17 Jan 2013, 15:01

Nu cred ca ati nimerit bine pentru ca nu se aplica legea romana

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests