conventia HAGA 25 OCTOMBRIE 1980

Post Reply
Guest

conventia HAGA 25 OCTOMBRIE 1980

Post by Guest » 08 Jan 2013, 21:20

DOAMNA AV IACOB sunt mama lui STEFAN DIACNOSTICATcu AUTISM si EPILEPSIE fiul meu nascut in ITALIA recunoscut de concubinul meu cetatean roman cu dom in IT .In urma unei denuntie facuta de mine la autoritatile IT de maltratamenti in familie subite de mine din partea concubinului meu demonstrand certificate medico legale eu si fiul meu STEFAN am ajuns intro comunitate . am cerut ajutorul Autoritatilor Romane Consulatul Roman Milano unde si locuiam .NU am primit nici un ajutor miau spus ca unica sansa este sa imi iau bilet de avion si sa ma intorc acasa cea ce am si facut .In urma denuntiei a intervenit Tribunalul Minori Milano asistenti sociali dand un decret provizoriu .DECRETUL spune ca fiul meu nu mai e al meu ci al PIMARIEI MILANO .Ajunsa in ROM ,TRIBUNALUL BACAU imi incredinteaza fiul cu ordinanta prezidentiala de urgenta ,care imi tranfera fondul in SIGHETULMARMATIEI de unde e paratul .Dupa un an in care fiul meu face terapie ABA la fundatia EPISCOP MELCHISEDEC FILIALA BACAU terapeuti imi spun sa fac o analiza de genetica trisomia 21 mozaicism .intorcanduma cu fiul meu in ITA pentru a face aceasta analiza la INSTITUTUL CARLO BESTA MILANO unde copilul a faut toate examenele si unde beneficiaza de gratuitate ,pentru ca statul IT ia recunoscut invaliditatea .din luna mai 2012 copilul mia fost fiul furat de tatal lui anuntand autoritatile ìT AU INTERVENITdin nou TRIB MINORI MILANO ASISTENTI SOCIALI declarand ca copilul era in rom sedat .copilul a intreupt terapia medicamentosa de cand e la tata ptr autism ,epilepsie .am cerut din nou ajutorul autoritatilor CONSULAT ROMAN MILANO nu ma ajuta nimeni chiar daca CONVENTIA DE LA HAGA 25 OCT 1980 SUNE Ca ar trebui sa ma ajute verbal si in scris .IMI SPUNE CA santeti doi cetateni ROMANI pe ter it si daca ma ajuta pe mine vine si paratul si zice ca vrea si el ajutat ca e si el cetatean rom si ca pe mine de ce ma ajuta ca sunt frumoasa ,am citat raspunsul dat catre cererea mea TIBERIU MUGUREL DINU .MAM PREZENTAT CU DOCUMENTE SCISE SI TADUSE .si declarand ca paratul este si condamnat pe teritoriul IT AM TRIMIS SI LA MINISTERUL DE EXTERNE BUCURESTI IN SCRIS ,trebuia sa primesc un raspuns ,nu am primit nimic .VA ROG FRUMOS SA MA INVATATI CE TEBUIE SA MAI FAC ,aveti mila de un copilas nevinovat care nu vorbeste unicul cuvant care il zice e MAMA,si de o mama disperata care isi vrea fiul sal vada sanatos .VA MULTUMESC ANTICIPAT DOAMNE AJUTA

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests